Національна традиція чи стереотип?

< назад до новин
ETNODIM показує зв'язок між модою, мистецтвом і традиціями. Вишиванка - це український арт, створений нашими пращурами ще у середньовіччі, що має розвиватися, набувати нових форм.
Національна традиція чи стереотип?


Чому більшість українців сприймають вишиванку як річ, необхідну у гардеробі за правилами? Річ, яку потрібно одягати виключно на День Незалежності та релігійні свята? Статистика показує, що більшість українців сприймають її як символ, про який вони згадують у особливі для цього дні. 

Так, безумовно, вишиванка є важливим елементом української культури, що розкриває менталітет нашої нації через розмаїття орнаментів та їх значень. Блог: Элемент: Национальная традиция - стереотип? - Редактирование Фото 3


Але. ETNODIM пропонує новий погляд на національну традицію. Вишиванка - це український арт, мистецтво створене нашими пращурами ще у середньовіччі, що має розвиватися, набувати нових форм, при цьому залишаючись одягом повсякденного та святкового вбрання. А як при цьому не загубити сакральність традиції? Відповідь дуже проста.

Cакральність - це таїнство, яке не потрібно перетворювати на стереотип возвеличення.Блог: Элемент: Национальная традиция - стереотип? - Редактирование Фото 4
 

Сучасна вишиванка - це не експонат для музейних архівів, не реліквія для великої скрині - це національне вбрання, що має прогресувати разом зі свідомістю українців. Саме тому, руйнуючи стереотипи ми закликаємо українців досліджувати національні традиції, впливати на власну культуру, створювати її тут і зараз, робити її прикладом поєднання сучасного та історичного.

ETNODIM показує зв'язок між модою, мистецтвом і традиціями.Блог: Элемент: Национальная традиция - стереотип? - Редактирование Фото 5


Спільно з художницею ZZZ ділимося сприйняттям дизайнерських вишиваних суконь та показуємо власну інтерпретацію, що передає її стиль, настрій та характер.


Статтю підготувала - Мано Глонті