Інсталяція від ETNODIM до свята Івана Купала

< назад до новин
Команда ETNODIM спеціально до свята Івана Купала підготувала зйомку з інсталяцією під тематику традиційного дійства, згадуючи особливості проведення та атрибути свята.
Інсталяція від ETNODIM до свята Івана Купала
Свято Івана Купала є традиційним східнослов'янським святом, метою якого є очищення вогнем та водою. Саме в цю магічну ніч потрібно було дотримуватися певних традицій.


Команда ETNODIM вирішила зробити зйомку з інсталяцією під тематику свята, згадуючи особливості його проведення та атрибути.

За легендою відомо, що тільки під час Івана Купала цвіте папороть, а той, хто знайде її квітку буде найщасливішим, всі його бажання здійсняться, вдома буде багатство та найбільший врожай.

Саме тому папороть була важливим елементом під час проведення зйомки. Вона переносить нас думками в магічну атмосферу свята. Очерет у зйомці уособлює саме той берег, на якому з хвилюванням та захватом збиралися дівчата.

Блог: Элемент: Коллекция Flowers - Редактирование Фото 7
Блог: Элемент: Коллекция Flowers - Редактирование Фото 8


Лляна сукня з вишивкою - ETHNO6                                 Вишита сукня - MD21

Також важливою традицією у цю ніч є плетіння вінків дівчатами, які потім пускають їх по воді. Якщо вінок тоне, то це означає, що дівчина не вийде заміж в цьому році, а якщо він відпливає від берега - її доля ходить десь поряд. Звичайно, під час цього дійства всі одягаються у гарні вишиванки та вишиті сукні.

Метою тематичної зйомки ETNODIM було перенести споглядача до традицій нашої країни, нагадати про культурне багатство, яке нам залишилося ще з давніх часів. І хоч багато звичаїв залишилося в минулому і дотримуються їх нині лише у деяких селах, вишиванка через роки була, є і буде символом української культури, частиною її мистецького здобутку. 

Блог: Элемент: Инсталляция от ETNODIM к празднику Ивана Купала - Редактирование Фото 5

Лляна вишиванка - East Bird

Більш того, сьогодні вишиванка є тим одягом, який можна побачити на людині і в звичайні будні, вона не повинна бути прив’язана лише до свят та урочистих подій. Вишиванка - це наше етнічне та культурне багатство, яким ми маємо пишатися.

Автор статті - Анна Лобанова