День вишиванки, як одне з інтернаціональних свят

< назад до новин
Чим більше людей будуть підтримувати День вишиванки, тим більшого масштабу він може досягти, а згодом й стати світовим.
День вишиванки, як одне з інтернаціональних свят
У 2019 році День вишиванки припадає на 16 травня - це поки не офіційне свято, але воно сприяє єдності населення, викликає гордість за те, що ми, українці, живемо у такій багатій на культурну та історичну спадщину державі. Такий культурний феномен, який підтримується багатьма в країні, притаманний не лише нам.

 Англія та Ірландія


Лондон та Дублін святкує день святого Патрика, під час якого місто захоплено спостерігає за ірландськими веселощами у вигляді танців та пісень.


Франція


У Франції проходить фестиваль мистецтв у Каркасоні. Фортеця під час фестивалю стає сценою для опери та театральних постановок. На фоні такої важливої історичної будівлі усі дії виглядають ще більш епічно та масштабно.


Блог: Элемент: День вишиванки, як одне з інтернаціональних свят - Редактирование Фото 4


ІндіяФестиваль фарб Холі, який походить з Індії, але весь світ підтримує цю вражаючу традицію. Він проходить 3 дні, де на третій день учасники посипають один одного кольоровим порошком.


Блог: Элемент: День вишиванки, як одне з інтернаціональних свят - Редактирование Фото 5

БерлінФестиваль культур в Берліні, за допомогою якого не лише німці, але й іноземці та туристи знайомляться з традиціями усіх народів Землі. Кожного року цей фестиваль відвідують більше мільйона глядачів.


Блог: Элемент: День вишиванки, як одне з інтернаціональних свят - Редактирование Фото 6

Такі події, як і День вишиванки в Україні, допомогають поглибити не лише свої знання про традиціі народу, але дають змогу цілому світу дізнатися про це свято. Чим більше людей будуть підтримувати день вишиванки, тим більшого масштабу він може досягти, а згодом й стати світовим.Так, багато українців живе закордоном, і навіть там вони одягають вишиванку на роботу чи просто на прогулянку, знайомлячи цим оточуючих с культурними цінностями батьківщини. Тим паче, саме в цей день можна ознайомитися з усім різноманіттям існуючих орнаментів та візерунків, бо для кожного регіону України був притаманний свій власний вид вишивки та малюнка. Наприклад, на Буковині сорочка завжди мала на собі яскраві квіти; Космацька вишивка відрізнялась помаранчевими та жовтими барвами, а на Полтавщині любили стриманий мінімалізм та вишивку білим по білому.


Блог: Элемент: День вишиванки, як одне з інтернаціональних свят - Редактирование Фото 7


Нині мода на вишиванки відроджується, тому побачити їх можна і на пересічних громадянах, які поєднують її з улюбленими джинсами та взуттям у звичайних буднях. Але й саме тому важливість такого свята, як День вишиванки незаперечна: це наглядна можливість показати усім, що даний одяг не є пережитком минулого, його можна й потрібно одягати без особливих причин.

Підвищити рівень обізнанності про історію та побут, культуру та надбання Батьківщини насправді просто - як мінімум, одягнути вишиванку 16 травня, а потім одягати просто за настроєм.


Автор статті - Анна Лобанова